Lampy w stylu japandi – przegląd oferty
Nie da się nie ulec wrażeniu, że ostatnie dekady upływają w trendach aranżacji wnętrz pod znakiem stylu skandynawskiego i wszystkiego tego, co jest nim w jakiś sposób naznaczone. Skandynawia kojarzona jest przede wszystkim z prostotą urządzania domów, stonowanymi barwami i delikatnością. Elementy wyposażenia w tym stylu zwykle świetnie wkomponowują się w większość domowych wnętrz. Czy jednak nadchodzi era nowego stylu, który będzie urzekać kolejne pokolenia? Japandi przebojem wdziera się bowiem do domów, mieszkań i innych przestrzeni, w wielu sytuacjach wywołując efekt „Wow”.
Trochę Japonii, trochę Skandynawii – więcej o stylu japandi
Skandynawski minimalizm i japońska filozofia wabi-sabi stworzyły podwaliny pod nowy styl wnętrzarski – japandi. Japoński dodatek do znanego nam już wcześniej stylu skandynawskiego polega na podkreśleniu skromności, życia w zgodzie z naturą i pogodzeniu się z przemijalnością i upływem czasu. Zyskujemy więc połączenie skanydnawskeigo stylu (prostota, praktyczność, wygoda) z japońską domieszką minimalizowania liczby detali, i ozdób, elementów niepotrzebnych. Takie na pewien sposób ascetyczne podejście tworzy niesamowicie ciekawy mix stylistyczny, w którym poczujemy się po prostu bezpiecznie, zrelaksowani i spokojni.
Oświetlenie japandi – najważniejsze cechy
Styl japandi to jednak nie jedynie umiar, przestronne wnętrza, minimalizm i bliskość naturze w odniesieniu do samej przestrzeni, mebli i wielu domowych sprzętów. To także podobne cechy przeniesione na rozwiązania oświetleniowe, które stosujemy w domach urządzanych w tym stylu. Lampy w stylu japandi znakomicie dopełnią przestrzeń i sprawią, że przebywanie w niej będzie dla nas jeszcze bardzie komfortowe.
Lampy wiszące w stylu japandi – szerokie zastosowania
Lampy wiszące japandi w naszym sklepie zastosować można w wielu domowych i nie tylko domowych pomieszczeniach. Świetnie sprawdzać się będą chociażby w przypadku salonów, okojów dziennych, sypialni, ale również niektóre modele sprawdzą się chociażby w kuchni i jadalniach. W przypadku lampy wiszącej Rues na uwagę zasługuje chociażby oryginalny przeplot kabla zasilającego. Nie ma tu żadnej próby jego ukrycia, a sam kabel może stać się oryginalnym elementem dekoracji. Można powiedzieć, że w tym wypadku japandi urzeka otwartością i nie wstydzi się swojej konstrukcji.
Lampy Sula z kolei dopasują się do domu, w którym na piedestale znajdują się elementy naturalne, drewniane. Białe akcenty i naturalne drewno świetnie sprawdzą się, szczególnie w przypadku tego kształtu, podłużne, epatujące prostotą i prostym wykończaniem.
Kinkiety i downlighty – również japandi
W całej gamie produktów oświetleniowych w stylu japandi pojawiają się również kinkiety i downlighty. Przykładem może być dowlight Conti. Bardzo smukła, elegancka forma bez zbędnych dodatków, wykonanie na bazie drewna i aluminium i ciekawa gra kolorów. Co równie ważne dzisiejsze wyposażenie elektryczne również w tak prostym stylu często dysponuje możliwościami technologicznymi klasy SMART, a także opcjami regulacji i dostosowywania światła pod swoje potrzeby. Dzięki temu z wierzchu mamy interesujący design, a w środku technologię godną naszych czasów.
Japandi to styl, który bez wątpienia przykuje naszą uwagę. Bez względu na to czy finalnie zdecydujemy się na jego elementy w naszym domu, raczej nie przejdziemy obok niego obojętnie. Japońska pokora i prostota w połączeniu ze skandynawską praktycznością z pewnością ma swoją przyszłość w kraju nad Wisłą.
Najważniejsze cechy lamp w stylu japandi:
- minimalizm i prostota wykonania – forma wykonania w japandi zwykle jest prosta i kojarzy się ze schludnością;
- materiały bliskie naturze – w japandi dominuje drewno, bambus, ale styl sięga również śmiało po trwalsze rozwiązania jak metal;
- neutralna barwa światła – montowane w nich źródła światła są zwykle neutralne, rozproszone, dające maksymalnie naturalne oświetlenie;
- nawiązanie kształtem do natury – niektóre lampy w tym stylu kształtem przypominają elementy przyrody doskonale nam znane, co sprzyja jeszcze większemu wyciszeniu.
Masz pytania odnośnie produktów? ZADZWOŃ: Tomasz Sobczyk 728-377-065